Friday, March 8, 2013

Job opening at Protein Sciences (Meriden, CT)

From the inbox, a posting with small biotech firm Protein Sciences (Meriden, CT) for an analytical research associate:
Responsibilities: Responsible for performing analytical tasks assigned to the individual in collaboration with other members of the project team.  The person will be responsible for developing new analytical assays and performing existing assays for the protein characterization under the guidance and supervision of the manager.

Education/Experience: MS/MA, BS/BS academic degree (e.g. Biology, Chemistry, Biochemistry, Biophysics, Biomedical, Biotechnology) or the combination of experience and training that is equivalent. 1 or more years experience in analytical techniques (e.g. HPLC, ELISA, SDS-PAGE, CD) desirable.
Interested people can e-mail Dr. Erin Matthews at ematthews -at- proteinsciences/dot/com or the HR e-mail address at hr -at- proteinsciences/dot/com.

Thanks to Dr. Matthews for thinking of the blog.

1 comment:

  1. 2012 Mr. Olympia 2.’si ünlü vücut geliştirmeci Kai Greene’in sponsoru olarak tanıdığımız MuscleMeds oldukça kaliteli bir protein tozuyla karşımıza çıkıyor. %100 dana etinden elde edildiği söylenen protein tozunun 1 ölçeği 35 gramdır ve 23 gram protein içerir. masterprotein.com Bu ürünün en büyük artılarından biri yağ ve kolesterol içermemesidir. Fakat yine bir ölçeğinde bulunan 8 gram karbonhidrat biraz yüksek bir miktar olarak değerlendirilebilir. 6 Mucle Pharm- Combat Powder Kullanım şeklimiz konusunda ihtiyacımız olan protein miktarını belirledikten sonra alacağımız protein tozu miktarını belirliyoruz. Bir ölçek protein tozunun 25 gr civarında protein içerdiğini biliyoruz. (tozun üzerinde bu miktar belirtilmektedir.) Günlük alacağımız ölçek miktarına göre ne zaman alacağımızı belirliyoruz. Olayı şöyle açıklayabiliriz.

    Protein tozu kas geliştirmez, sadece verilen enerjinin bir kısmının geri kazanılmasını sağlar. Doktorlar da çok fazla protein tozu önermez. Onun yerine protein bakımından zengin olan yumurta ve sütü önermektedirler. Doğal besinler normal alındığı sürece herhangi bir ek gıdaya ihtiyaç duyulmaması söylüyorlar. Aynı zamanda spermlerin daha kalitesiz olması, aşırı protein tozu kullanılmasından kaynaklandığını belirten araştırmalar da yapılmıştır. Araştırmalar protein tozunun düzenli kullanılmasında herhangi bir problemin olmadığını ve doktor kontrolünde alınması gerektiğini gösteriyor. Protein tozunun sabahları aç karnına alınmasının, aç kalmış vücuda daha etkili olduğu ve etkili şekilde vücuda işlendiğini belirtebiliriz. Protein tozu gym salonları, eczaneler ya da vücut geliştirme malzemeleri satan mağazalardan rahat bir şekilde alınabilmektedir. masterprotein.com

    ReplyDelete

looks like Blogger doesn't work with anonymous comments from Chrome browsers at the moment - works in Microsoft Edge, or from Chrome with a Blogger account - sorry! CJ 3/21/20